Wszystkie dzieci są zdolne

Podtytuł: Jak marnujemy wrodzone talenty
Przekład: Andrzej Lipiński
Seria: Kontrasty i kontrowersje
Wydawca: Dobra Literatura
ISBN: 978-83-64184-12-3
Data premiery: 20 maja 2014
Liczba stron : 208
Format : 14,5 x 20,5 cm
Okładka : miękka

NASZA CENA : 27,92 CENA RYNKOWA : 34,90
Darmowa wysyłka !

Trudno dziś jednoznacznie stwierdzić, jaki potencjał nosiliśmy w sobie w dzieciństwie, o czym marzyliśmy najbardziej, do czego potrafiliśmy się zapalić, co nas napędzało i w czym byliśmy szczególnie uzdolnieni. Kto z nas zadaje sobie czasem pytanie, które z jego talentów nie miały okazji się rozwinąć? A czy mamy świadomość tego, jakie zdolności drzemią w naszych dzieciach? Co robią naprawdę dobrze, a czego nie potrafią? 

 

Nauka powinna sprawiać taką radość, żeby myśl o zbliżających się wakacjach napawała dzieci smutkiem. Dzieciństwo powinno być tak piękne, żeby przez całe życie każde wspomnienie o nim dodawało nam sił.

 

Książka „Wszystkie dzieci są zdolne” wyjaśnia, dlaczego w obecnym systemie wychowania i edukacji konieczne są radykalne zmiany. Przestarzała koncepcja „różnicowania talentów” nie tylko ma zgubny wpływ na dzieci, lecz także szkodzi całemu społeczeństwu. Powinniśmy zaprzestać wywierania presji na naszych najmłodszych.

 

Wyniki badań nad mózgiem pokazują bardzo wyraźnie, że każde dziecko jest na swój sposób zdolne. Warto zatem tę wiedzę przełożyć na edukacyjną rzeczywistość.

 

Polecamy inne książki z tej serii:

Humanizm ewolucyjny

Poza dobrem i złem

Cyfrowa demencja

Budząca się szkoła