OCZYTANI podczas festiwalu Nocne Teatralia Strachy
2013-08-14

Nocne Teatralia Strachy VI odbędą się 6 i 7 września 2013 w Krośnie. 

 
Organizatorami festiwalu są Stowarzyszenie Teatr s.tr.a.c.h. oraz Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
 
Na stronie organizatora czytamy:
 
Nocne Teatralia Strachy powstały z inicjatywy Teatru s.tr.a.c.h.. - grupy ludzi, którzy poprzez teatr spełniają marzenia, odnajdując swoje miejsce na deskach sceny jak i w życiu. Teatr jest ich pasją. Poprzez formułę wakacyjnych spotkań, organizowane warsztaty dla młodzieży, festiwale, eventy oraz tworzone spektakle dzielą się z krośnieńską widownią swą niesłabnącą z biegiem lat miłością do sceny.
 
Idea festiwalu zrodziła się po premierze pierwszego spektaklu „Istnienia” w lutym 2008. Do tej pory odbyło się pięć edycji festiwalu, który z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze miłośników sztuki. Miejsca na widowni zajęło już kilka tysięcy widzów, którzy z roku na rok wypełniają ją po brzegi aż do końca festiwalu. Publiczność prócz możliwości obejrzenia spektakli festiwalowych, na każdej przerwie jest animowana przez zaproszone teatry. Te poprzez performance, happening, bądź innego rodzaju instalację nie pozwalają wybić się z rytmu teatralnych uniesień.
 
Głównym celem Nocnych Teatraliów nie jest maraton spektakli, a spotkanie, o które coraz trudniej także w teatrze. Poprzez przyjęcie zasady - widz powinien znajdować się jak najbliżej aktora - tworzona jest wspólna przestrzeń dla obu grup. Widownia jest montowana na scenie Przygotowując edycje Nocnych Teatraliów, Teatr s.tr.a.c.h. wybiera spektakle zaprezentowane w różnych zakątkach Polski tak, by zainteresować widza nie tylko opowiedzianą historią, lecz również ciekawą formułą teatralną.