Manfred Spitzer w Polsce
2013-11-06

25 listopada odbędzie się w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy konferencja „Neurodydaktyka. Mózg – nowe media – edukacja”, w której udział weźmie m.in prof. Manfred Spitzer, autor książki „Cyfrowa demencja” (Dobra Literatura 2013). Gościem bydgoskiej konferencji będzie również mieszkający w Hamburgu tłumacz i wydawca Andrzej Lipiński, a także inni goście.

 
 

Ponadto Autora będzie można spotkać i posłuchać:

26 listopada w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie - konferencja neurobiologiczna "Pamięć robocza i jej wpływ na osiągnięcia typu szkolnego. Narzędzia i dobre praktyki".
 
25 listopada o godz. 21.00 w  radiowej Trójce w programie Dariusza Bugalskiego "Klub Trójki“.
 
30 listopada  w radio TOK FM w porannym programie Karoliny Głowackiej "Weekendowy poranek“. 
 
 
Manfred Spitzer, niemiecki psychiatra i neurobiolog, doktor nauk medycznych i filozofii, profesor gościnny na Uniwersytecie Harvarda. Od 2004 r. kieruje Centrum Wymiany Wiedzy z Dziedziny Neuronauk i Edukacji (niem. ZNL) prowadzącym badania na polu neurodydaktyki. Autor licznych publikacji naukowych i książek popularyzujących wiedzę z dziedziny neurobiologii i neurodydaktyki. Prowadzi popularny program telewizyjny Geist&Gegirn (Rozum&Mózg) nadawany przez niemiecki kanał Bayern Alpha.
 
"Cyfrowa demencja. W jaki sposób pozbawiamy rozumu siebie i swoje dzieci” przez wiele miesięcy zajmowała pierwsze miejsce na liście bestsellerów czasopisma „Der Spiegel” w kategorii książek popularnonaukowych.