Niezwykłe warsztaty „Kompetencje bez tajemnic”! – fotorelacja

warsztaty z hunzikerem

Od czwartku do soboty gościliśmy w Warszawie szwajcarskiego metodyka Daniela Hunzikera, autora książki „Kompetencje bez tajemnic” oraz doktor Marzenę Żylińską – współtwórczynię ruchu „Budzącej się szkoły”. Już pierwszego dnia czekała na nich seria wywiadów, a w piątek wyjątkowa konferencja połączona z warsztatami „Kompetencje bez tajemnic. Jak tworzyć ciekawe zadania, które umożliwią efektywną naukę”.

Daniel Hunziker i Dariusz Bugalski w radiowej Trójce.
Daniel Hunziker i Dariusz Bugalski w radiowej Trójce.

O warsztatach:

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego uczniowie mimo pracy na lekcjach tak niewiele zapamiętują? Dlaczego efekty są często niesatysfakcjonujące?  Od nauczyciela i doboru zadań naprawdę bardzo dużo zależy. Po warsztatach Wasze lekcje nigdy nie będą już takie same! Proces zapamiętywania jest bowiem dużo efektywniejszy, gdy nowe informacje stają się elementami służącymi rozwijaniu kompetencji. Takie podejście do zadań i pracy na lekcji nie tylko przekłada się na większą efektywność uczenia się, lecz także w istotny sposób odciąża nauczycieli.

Za oknem gościł mróz, a u nas było gorąco, inspirująco, ciekawie! Rozwijanie kompetencji to temat niezwykle ważny. Rozmowom nie było końca, a uczestnicy warsztatów z dużym zaangażowaniem korzystali z wiedzy i doświadczenia Daniela Hunzikera i Marzeny Żylińskiej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, a osobom zainteresowanym tematem polecamy książkę „Kompetencje bez tajemnic. Rozwijanie kompetencji to nie czary”!