AUKE KOK, DIDO MICHIELSEN

Auke Kok, Dido Michielsen

Dido Michielsen, pisarka i dziennikarka. Pisze dla opiniotwórczych czasopism i gazet w Holandii, ale również dla prasy kobiecej, najchętniej z pozycji osoby zainteresowanej człowiekiem. Wydała wcześniej dwie książki o adopcji: pierwszą o procedurze adopcyjnej, a kolejną o problematyce rodzin adopcyjnych. Fascynuje ją znaczenie rodziny, a dokładniej – miłość matki biologicznej i adopcyjnej. Uważa, że rodzic adopcyjny ma zadanie nauczyć dzieci akceptacji faktu porzucenia. Wymaga to bezwarunkowej miłości i wyczucia, kiedy trzeba zachować dystans, aby stworzyć dzieciom możliwość kształtowania własnej przestrzeni. Zdaniem jej czytelników, jest to nie mniej ważna umiejętność również dla rodziców biologicznych.

Wspólnie z mężem Auke Kok (na zdjęciu) napisała książkę o swoich adopcyjnych córkach. Polski tytuł Lisa – Xiu i Lin – Shi. Córki z Chin.

Auke Kok, dziennikarz, publicysta i pisarz. Absolwent historii na Uniwersytecie Erasmusa w Rottterdamie. Autor książek o historii piłki nożnej, pirackiej radiostacji radiowej i o zbrodniarzach wojennych. Odniosły one zasłużony sukces na rynku holenderskim.