„Błazen w stroju klauna” – recenzja na antenie w Radiu Nadzieja

radio

„Błazen w stroju klauna” jest to najnowsza książka Arka Borowika, której premiera miała miejsce na początku sierpnia. Bardzo szybko udało jej się podbić serca czytelników – w końcu to „Mocna Rzecz o Namiętnościach”!

Autor po raz kolejny stworzył intrygujące opowieści, w których na pierwszy plan wysuwają się ludzkie namiętności – obsesyjny pęd do sławy, chciwość, ślepa zemsta, przyjaźń i lojalność. Nad wszystkimi historiami słychać gorzki chichot dochodzący z oddali, zupełnie jakby ktoś szydził z rodzaju ludzkiego. Są niebanalne oraz ponadczasowe. Powstały z inspiracji znanymi baśniami i dotykają uniwersalnych prawd na temat życia i podstawowych wartości. Zestawienie błazna z klaunem jest intrygujące nie tylko w tytule, lecz także w głębszym znaczeniu, którego odkrycie pozostawiamy Czytelnikowi.

Kiedyś zastanawiałam się czy kiedy mówię, że coś jest „inne” to zalicza się to jako komplement czy wręcz przeciwnie.  Myślę, że jeżeli użyję tu stwierdzenia, że ta książka jest „inna” to z całą pewnością będę miała na myśli to, że jest wyjątkowa!

Kobiece_kształty

Mocna rzecz o namiętnościach? To oznacza jedno – Strawiński, najgorszy ze wszystkich korpoludków, powraca, by swoimi przeróbkami bajek wpływać na postawę szefa Korporacji, a tym samym, naprawia świat. Panie i Panowie, oto nowa książka Arka Borowika.

na:Temat

Recenzja „Błazna w stroju klauna” pojawiła się również na antenie Radia Nadzieja. Książka wywarła na prowadzącej – Pani Annie Skiepko – na prawdę duże wrażenie. Zapraszamy do wysłuchania audycji!