„Epidemia smartfonów” – premiera już jesienią!

„Epidemia smartfonów"

Tej jesieni zdecydowanie jest na co czekać! Już 10 listopada w księgarniach pojawi się „Epidemia smartfonów”. Jest to książka autorstwa Manfreda Spitzera, którego wiele osób z pewnością kojarzy za sprawą bestsellerowej „Cyfrowej demencji”.

„Epidemia smartfonów. Czy jest zagrożeniem dla zdrowia, edukacji i społeczeństwa?” porusza ważne, kontrowersyjne i często niewygodne tematy.

W ciągu minionej dekady smartfon istotnie zmienił życie około czterech miliardów ludzi. Wielu dostrzega pozytywne strony tej zmiany, nieliczni zastanawiają się nad jej negatywnym wpływem na nasze myślenie, odczuwanie i działanie oraz na zdrowie.

Epidemia smartfonów

Przez ostatnie dziesięć lat smartfon podbijał świat w oszałamiającym tempie, zmieniając codzienność około czterech miliardów użytkowników w stopniu, w jakim nie udało się to dotąd żadnej technicznej nowince. Towarzyszy nam od rana do wieczora, w pracy i w życiu prywatnym – wygląda na to, że bez smartfona ani rusz. Zdrowotne skutki zjawiska są już tematem przemyśleń inwestorów i przedsiębiorców. Szef Apple rekomenduje, by nie używać smartfonów w szkołach, a francuski prezydent wprowadza wręcz całkowity zakaz korzystania z nich w placówkach edukacyjnych. W Korei Południowej już od lat istnieje prawo chroniące młodzież przed najgorszymi skutkami używania telefonów komórkowych.

Najwyższy czas przyjrzeć się faktom.

Gorąco polecamy!