Już są! „Wypalone dzieci” dostępne także w formie audiobooka

Dla tych, którzy żyją w ciągłym biegu i nie mają czasu na czytanie, albo zwyczajnie wolą słuchać audiobooków – bestseller Michaela Schulte-Markworta „Wypalone dzieci” jest już dostępny w sieci. Tytuł można kupić w serwisach takich jak: Virtualo, Audioteka, bądź wypożyczyć w Storytel.

Serdecznie polecamy!

Wypalone dzieci - audiobook

Problem wypalenia to zmora współczesności. Presja, której ulegamy jako społeczeństwo, zaczyna zbierać coraz większe żniwa zarówno w przypadku dorosłych, jak dzieci. Doświadczony psychiatra i psychoterapeuta, profesor Michael Schulte-Markwort opisał problem wypalenia, trafnie diagnozując jego przyczyny. Myślenie całych rodzin skażone jest dążeniem do posiadania coraz większej ilości rzeczy oraz do osiągnięcia olśniewającego sukcesu. W głowach pielęgnujemy obraz idealnej mamy, idealnego ojca oraz idealnych dzieci. W tej wizji dorośli robią wielkie kariery, świetnie godząc przy tym obowiązki wychowawcze i domowe. Dzieci natomiast wspaniale się rozwijają, są uzdolnione, ładne i chętne do podejmowania kolejnych spektakularnych wyzwań. Ale prawdziwe życie dalekie jest od ideału, który staje się trudną do zrealizowania mrzonką. Mimo to nie odpuszczamy, aż wreszcie zaczyna brakować już sił, rodzi się frustracja i lęk, że nie przeskoczymy tej poprzeczki, stworzonej z kulturowych i społecznych wymagań.

Jak temu zapobiec i co zmienić w rodzinie, by uniknąć błędów, które mogą kosztować nas zdrowie, a nawet życie. „Wypalone dzieci” to znakomicie napisana, wciągająca i wartościowa lektura, dzięki której nie tylko zrozumiemy, czym jest problem wypalenia, ale też będziemy potrafili świadomie podejmować decyzje, dotyczące rozwoju naszych dzieci oraz nas samych.

W książce znajdziesz m.in.:

Wypalenie, depresja z wyczerpania i depresje – błędne koło
Przyczyny: rodzina, otoczenie, szkoła
Presja osiągnięć
Terapia
Wspieranie