Kruchość skrzydeł Karen Foxlee

Kruchość Skrzydeł

Parę dni temu otrzymałam do wglądu wspaniałą książkę autorstwa Karen Foxlee i choć tytuł przywodził mi na myśl tylko i wyłącznie ptaki, kojarzące się jedynie z nudną historią dziewczynki, kochającej latające zwierzątka, tak opis zdawał się kompletnie przeczyć moim pierwotnym domysłom.

„Istnieje wiele różnych sposobów śpiewania. Można śpiewać w celu zapewnienia sobie towarzystwa, które jest trochę jak rozmowa z samym sobą, tyle że przy akompaniamencie muzyki. Innym sposobem jest śpiewanie na scenie, które uszczęśliwia ludzi, ale wymaga długich przygotowań i sprawia, że pocą się dłonie. Jest też śpiewanie spontaniczne, zdarza się bez ostrzeżenia, piosenki pojawiają się w nas i nie można już nic zrobić, jak tylko zacząć je śpiewać.”

„Kruchość skrzydeł” jest dla mnie fenomenem (…) Zmieniła ona mój pogląd na świat i przypomniała o tym, że na świecie istnieją jeszcze książki na miarę „Małego księcia”, które jak to zwykłam nazywać „wstrzymują Słońce, ruszają Ziemię”, czyli najprościej definiując, opisują odpowiedni temat, w odpowiedni sposób i w pełni trafiają do ludzkiej świadomości, zmuszając czytelnika do wzmożonego myślenia o swoim życiu i człowieczeństwie. Karen Foxlee nie bez powodu została uhonorowana tak wieloma nagrodami za tę powieść. Nie bez przyczyny, uwierzcie!
Dla mnie pozycja obowiązkowa dla każdego! Czytajcie!

…………………
Przeczytaj całą recenzję Modna Kultura

 

 

Karen Foxlee Kruchość skrzydeł

Kruchość skrzydeł
Autor: Foxlee Karen
Przekład: Grzegorz Fraś
Wydawca: Dobra Literatura
ISBN: 978-83-65223-48-7