Książka poruszające ważne tematy – „Przemoc emocjonalna” Wernera Bartensa

Przemoc emocjonalna

Przemoc zazwyczaj kojarzy nam się z agresją fizyczną lub seksualną, z działaniem, które pozostawia ślady na ciele lub też trwały uszczerbek na zdrowiu. Nie mamy wątpliwości, że przemocą jest kopanie, bicie, szarpanie, czy wykorzystanie seksualne. Jednak przemoc ma bardzo różne oblicza. Czasem nie pozostawia śladów, które widać gołym okiem, czasem trwa latami wśród najbliższych osób. Niestety przemoc emocjonalna jest wciąż mało dostrzegalnym problemem. Jest lekceważona, bo jej skutki nie są łatwe do zauważenia i mogą być ukrywane latami.

Fragment recenzji z portalu Sztukater – KLIK

Przemoc emocjonalna_Werner_Bartens

Doktor Werner Bartens jest redaktorem naczelnym w dziale naukowym dziennika „Süddeutsche Zeitung”. To jeden z najbardziej wpływowych publicystów piszących o zdrowiu w Niemczech. W swojej książce „Przemoc emocjonalna” przedstawia konkretne przykłady tytułowego rodzaju agresji, opisuje jego skutki zarówno psychiczne jak i fizyczne, a także podaje praktyczne porady. Tytuł pisany jest przystępnym językiem i pomimo wielu naukowych informacji, jest ciekawy i nie sprawi trudności osobom nie zajmujących się zawodowo psychologią.

Serdecznie polecamy! Książka dostępna jest w naszej księgarni internetowej – KLIK!, bądź w wersji elektronicznej na popularnych platformach – KLIK!

 

polecamy