Nowa książka autora bestsellerowej „Cyfrowej demencji”!

Cyfrowej demencji

„Cyfrowa demencja” autorstwa Manfreda Spitzera, cieszy się ogromną popularnością nie tylko za granicą (znalazła się na liście bestsellerów tygodnika „Der Spiegel”), ale także w Polsce. Książka porusza jakże ważny temat wpływu mediów cyfrowych na mózg – w szczególności mózg rozwijający się (młodego człowieka).

Już 10 listopada na rynku pojawi się nowa książka Manfreda Spitzera: „Epidemia smartfonów. Czy jest zagrożeniem dla zdrowia, edukacji i społeczeństwa?”.

Epidemia smartfonów

W ciągu minionej dekady smartfon istotnie zmienił życie około czterech miliardów ludzi. Wielu dostrzega pozytywne strony tej zmiany, nieliczni zastanawiają się nad jej negatywnym wpływem na nasze myślenie, odczuwanie i działanie oraz na zdrowie.

Przez ostatnie dziesięć lat smartfon podbijał świat w oszałamiającym tempie, zmieniając codzienność około czterech miliardów użytkowników w stopniu, w jakim nie udało się to dotąd żadnej technicznej nowince. Towarzyszy nam od rana do wieczora, w pracy i w życiu prywatnym – wygląda na to, że bez smartfona ani rusz. Zdrowotne skutki zjawiska są już tematem przemyśleń inwestorów i przedsiębiorców. Szef Apple rekomenduje, by nie używać smartfonów w szkołach, a francuski prezydent wprowadza wręcz całkowity zakaz korzystania z nich w placówkach edukacyjnych. W Korei Południowej już od lat istnieje prawo chroniące młodzież przed najgorszymi skutkami używania telefonów komórkowych.

Najwyższy czas przyjrzeć się faktom.

Z całą pewnością najnowsza książka Spitzera będzie hitem tej jesieni! Wszystkie wydane do tej pory tytuły tego autora, można znaleźć w naszej księgarni internetowej Literatura Inspiruje – KLIK!