Prof. Joachim Bauer odwiedzi Szczecin!

Bauer Joachim

Z okazji wizyty w Szczecinie prof. Joachima Bauera, „Między wierszami” kawiarnia – księgarnia wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 61 im. Michała Kmiecika, zapraszają Państwa na jedyne i wyjątkowe spotkanie z tą nietuzinkową postacią. Odbędzie się ono już jutro – czwartek, 27 września 2018 r. w godzinach 18:30 – 20:30 przy ul. Moniuszki 6 („Między wierszami” kawiarnia – księgarnia).

Joachim Bauer to profesor dr nauk medycznych, neurobiolog, lekarz, psychiatra i psychoterapeuta, wykłada i prowadzi badania na Uniwersytecie we Fryburgu. Za swoją pracę badawczą otrzymał prestiżową nagrodę Organon Niemieckiego Towarzystwa Psychiatrii Biologicznej. Autor licznych publikacji i książek popularnonaukowych.

W swojej pracy naukowej Bauer szczególną uwagę poświęca badaniu czynników wpływających na stan zdrowia i kondycję psychiczną nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Od 2013 r. kieruje zakrojonym na szeroką skalę 4-letnim projektem badawczym dotyczącym m.in. wpływu uważności (MBSR) na efekty uczenia się i nauczania. Jest założycielem i dyrektorem Instytutu Zdrowia Pracowników Szkolnictwa w Monachium. Kieruje zainicjowanym przez rząd Bawarii Programem Profilaktyki Zdrowotnej Nauczycieli. W 2013 r. prestiżowy niemiecki magazyn polityczny Cicero uznał Bauera za jednego z najbardziej wpływowych intelektualistów obszaru niemieckojęzycznego.

Autor książek m.in.: Co z tą szkołą?, Granica bólu.

Wstęp wolny.