„Rodzicielski maraton” poleca się na wakacje!

„Rodzicielski maraton" poleca się na wakacje!

 

Wakacje to idealny czas, aby trochę zwolnić i postawić na relaks. Jak wiadomo, nie ma nic lepszego niż wypoczynek z książką. „Rodzicielski maraton. Od narodzin dziecka aż do opuszczenia przez nie gniazda” to idealna pozycja dla rodziców – zarówno tych przyszłych, jak i mających już na świecie pociechy w różnym wieku.

Rodzina jest wyzwaniem. Życie rodzinne obrosło w mnóstwo mitów, które wpędzają rodziców w niepewność w równym stopniu co burzliwe dyskusje wokół tematu wychowywania dzieci.

Po 30 latach pracy psychiatra dzieci i młodzieży profesor Michael Schulte-Markwort obiera inny kurs i radzi: tym, co się liczy, jest odwaga uświadomienia sobie własnej postawy. Wtedy możliwe stają się nawiązanie relacji rodzic–dziecko oraz komunikacja z dzieckiem uwzględniająca jego potrzeby i zdolności. Nie bez znaczenia jest także kwestia samodzielności rodziców, którzy nie powinni się tak przejmować tym, co mówią inni. Każda rodzina może osiągnąć szczęście po swojemu.
Doświadczony ekspert w obrazowy sposób i na wielu przykładach wyjaśnia, jak z odwagą oraz zaufaniem podejmować własne decyzje.
 
„Rodzicielski maraton"
 
 
Warto dodać, że tytuł dostępny jest także w formie audiobooka do słuchania online – KLIK!, jak również do odtwarzania na płycie – KLIK!