Warszawskie Targi Książki

Jestem kobietą. Prawdziwe historie
Jestem kobietą. Prawdziwe historie

W dniach 13 – 16 maja Wydawnictwo Dobra Literatura zadebiutuje na Warszawskich Targach Książki swoją premierową pozycją –  Jestem kobietą. Prawdziwa historia o związkach, nadziejach, marzeniach, odwadze i przyjaźni.

Autorką książki jest Monika Gajdzińska – absolwentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od wielu lat tłumaczy książki dla dzieci i młodzieży, współpracuje m.in. z Naszą Księgarnią, a ponad to zamienia się w magiczną bajarkę opowiadającą baśnie w sopockich kawiarenkach – nie tylko najmłodszym. Pewnego razu zdecydowała, że napisze książkę o kobietach, które zna od bardzo dawna, a że mocno wierzyła w to, że ich historie mogą stanowić dla innych sporą inspirację i stać się czymś niezwykle cennym, książka ujrzała światło dzienne. Wspólnie z Tomaszem Stefunko – fotografem, który w swojej pracy artystycznej nade wszystko poszukuje światła i emocji, podpisywać będą książki, racząc także słuchaczy opowieściami o swoich inspiracjach podczas tworzenia niezwykłych historii ukrytych w słowie i obrazie.

Na Jestem kobietą składają się autentyczne, przez co niezwykłe i zaskakujące historie pięciu kobiet przynależących do sopockiego kręgu istniejącego już od dwudziestu kilku lat. Książka rozpocznie serię „Jestem…”.

Wydawać by się mogło, że prawdziwe życie, o którym opowiada autorka, łącznie z tym, co niesie ze sobą każdy dzień – rutyną, nudą, obowiązkami, walką o przetrwanie, nie może być ciekawe. Tymczasem wciąga bez reszty i obdarza nas niezwykłymi i niepowtarzalnymi chwilami.
Obok spisanych historii bohaterek pojawia się druga opowieść przedstawiona za pomocą zdjęć prezentujących kobiety w sposób niezwykle naturalny i ciepły. Opowieść, która wydobywa z nich to, co wyjątkowe i piękne: gesty, uśmiech, oczy, powabny zarys sylwetki.

Jestem kobietą, to pełna prawdy opowieść o współczesnej kobiecie, która codziennie zmaga się ze zwykłą szarością dnia i ważnymi pytaniami o to: co w dzisiejszym świecie oznacza być kobietą, jak stawiać czoła wyzwaniom, które niesie życie, jak radzić sobie z nadmiarem uczuć, budować zdrowe relacje z innymi ludźmi i wreszcie, jak skutecznie dążyć do szczęścia. Problemy i wątpliwości przedstawione w tych pięciu osobistych historiach z pewnością dotykają każdą ze współczesnych kobiet. Tym samym są próbą odnalezienia drogi, która umożliwi ucieczkę od współuzależnienia, depresji, bezradności wynikającej z braku rodzinnego wsparcia, czy izolacji, jaką niesie ze sobą długoletnia choroba. Przede wszystkim jednak jest to książka o odnajdywaniu pokładów siły, którą daje przyjaźń między kobietami ofiarowującymi sobie nawzajem pomoc i cenne wsparcie.

Jestem kobietą, to historia bez cenzury, bez zbytecznych upiększeń, prawdziwie bolesne, ale inspirujące i niosące nadzieję. Bo czasami właśnie tyko tyle (albo aż tyle) potrzeba, by zmienić swoje życie na lepsze.