„Błazen w stroju klauna” laureatem plebiscytu na „Książki Roku 2018″!

dobra_literatura_blazen

Internauci już wybrali! Jakiś czas temu, serwis Granice.pl zorganizował plebiscyt na „Książki Roku 2018″. „Błazen w stroju klauna” Arka Borowika otrzymał nagrodę internautów w kategorii „proza polska”.

– Borowik trafnie odczytał problemy współczesności i wplótł je w humorystyczną fabułę, która skłania z kolei do smutnych refleksji nad kondycją naszego społeczeństwa – pisze Katarzyna Kurowska. – Zestawienie realiów życia Strawińskiego z opowiadanymi przez niego współczesnymi wersjami baśni o Śpiącej Królewnie i Kopciuszku pokazuje, że funkcjonujemy w rzeczywistości, która nie różni się od tej pozornie fikcyjnej, a wręcz wydaje się bardziej wykreowana i literacka niż brutalnie życiowy świat przedstawiony w opowieściach. Błazen w stroju klauna miał być w zamierzeniu zabawną książką. Ten humor da się wyczuć w dialogach, kreacjach postaci oraz w rozwiązaniach fabularnych, nie jest to jednak ostatecznie powieść zabawna, lecz absurdalna, na swój przerażający sposób.

Fragment podsumowania ze strony Granice.pl. Link
TUTAJ!

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony plebiscytu – KLIK!

Dziękujemy czytelnikom za oddane głosy oraz serdecznie gratulujemy autorowi!
 
Tym, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z twórczością Arka Borowika, polecamy „Trylogię Mocna Rzecz o Namiętnościach”!