„Błazen w stroju klauna” – najciekawsze premiery sierpnia w serwisie Granice.pl!

granice

Już jutro – 7 sierpnia, będzie miała premierę najnowsza książka Arka Borowika „Błazen w stroju klauna” z serii „Mocna rzecz o namiętnościach”.
Są to barwne opowieści inspirowane znanymi baśniami, dotykające uniwersalnych prawd na temat życia i podstawowych wartości. Tym razem ciąg dalszy już nie nastąpi…


Serwis
 Granice.pl opublikował tekst prezentujący najciekawsze książkowe premiery wydawnicze sierpnia 2018Wśród wymienionych tytułów znalazł się „Błazen w stroju klauna„.
 
 

Błazen w stroju klauna wnikliwie obserwuje szaleństwo, do którego się doprowadzamy, często niepostrzeżenie. A przy okazji nam je wytyka i szyderczo wyśmiewa.

Arek Borowik kolejny już raz stworzył intrygujące opowieści, w których na pierwszy plan wysuwają się ludzkie namiętności – obsesyjny pęd do sławy, chciwość, ślepa zemsta, przyjaźń i lojalność.

Nad wszystkimi historiami słychać gorzki chichot dochodzący z oddali, zupełnie jakby ktoś szydził z rodzaju ludzkiego. Są niebanalne oraz ponadczasowe. Powstały z inspiracji znanymi baśniami i dotykają uniwersalnych prawd na temat życia i podstawowych wartości.

Zestawienie błazna z klaunem jest intrygujące nie tylko w tytule, lecz także w głębszym znaczeniu, którego odkrycie pozostawiamy Czytelnikowi.

„Błazen w stroju klauna” to trzecia powieść z serii Mocna Rzecz o Namiętnościach. Tytuł – mimo iż zupełnie inny od pozostałych, koresponduje z nimi i w pewnym sensie je puentuje.

Link do artykułu