Cała seria „Kontrasty i kontrowersje” w jednym pakiecie!

pakiet-Kontrasty-i-kontrowersje-1

Poruszające tematy i odważne, zmieniające punkt widzenia hipotezy, inspirujące i dające do myślenia książki, pozostawiające po sobie cenne ślady.
Pakiet wszystkich, sześciu książek z serii „Kontrasty i kontrowersje” jest dostępny w naszej księgarni. Dodajemy do niego gratis płócienną torbę z zabawną grafiką autorstwa Marty Grabowskiej.

 

 

WSZYSTKIE DZIECI SĄ ZDOLNE Gerald Hüther, Uli Hauser
Trudno dziś jednoznacznie stwierdzić, jaki potencjał nosiliśmy w sobie w dzieciństwie, o czym marzyliśmy najbardziej, do czego potrafiliśmy się zapalić, co nas napędzało i w czym byliśmy szczególnie uzdolnieni. Kto z nas zadaje sobie czasem pytanie, które z jego talentów nie miały okazji się rozwinąć?

 

 

WYPALONE DZIECI Michael Schulte-Markwort
Presja, której podlegają, jest nie do wytrzymania. Muszą mieć perfekcyjną stylizację na występ w klasie, idealne oceny, a po zakończeniu lekcji i dodatkowej godzinie języka obcego już czekają na nie trener i nauczycielka gry na pianinie. Dzieci niemal całkowicie poddają się dyktatowi społeczeństwa, w którym liczy się tylko sukces – i ponoszą tego bolesne konsekwencje.

 

 

BUDZĄCA SIĘ SZKOŁA Margret Rasfeld, Stephan Breidenbach
Dlaczego dzieci po przekroczeniu szkolnego progu z czasem tracą ochotę do nauki i przestają zauważać ogromne bogactwo otaczającego je świata? Dlaczego rozpoczęcie edukacji dla wielu z nich oznacza utratę spontaniczności i otwartości na współpracę? Co dzieje się z ich naturalną ciekawością wobec wszystkiego, co nowe?

 

CYBERCHOROBY Manfred Spitzer
Cyfryzacja naszej codzienności prze naprzód ogromnymi krokami – z tragicznym skutkiem dla naszego zdrowia. Dawniej internet służył swobodnej wymianie informacji. Dziś zamienił się w światową dzielnicę czerwonych latarni i potwora inwigilacji. Psychiatra, uznany badacz mózgu,  prof.  Manfred Spitzer, na podstawie współczesnych badań naukowych pokazuje, że taki rozwój wypadków jest zagrożeniem dla każdego z nas.

 

 

GRANICA BÓLU Joachim Bauer
Zygmunt Freud uznał, że agresja jest jednym z ludzkich popędów, i tym samym uczynił ją swego rodzaju mistyczną siłą. Konrad Lorenz widział w niej wyraz “tak zwanego zła” w ludzkiej naturze.

 

 

SAMODZIELNE MYŚLENIE Harald Welzer
Jaka przyszłość czeka naszą cywilizację? Najwyższy czas, by każdy z osobna zadał sobie to pytanie i zastanowił się, co możemy zrobić już dziś, żeby wizja przyszłości znów stała się obietnicą a nie zagrożeniem. Autor, Harald Welzer, znany niemiecki psycholog społeczny prezentuje bezwzględną analizę społeczeństwa zakażonego wirusem totalnej konsumpcji i politycznego paraliżu.

 

KUP WSZYSTKIE SZEŚĆ TOMÓW W PAKIECIE!