Dzień Pozytywnego Myślenia

Dzień Pozytywnego Myślenia

Podobno optymista twierdzi, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, a pesymista obawia się, że to może być prawda. Dzień Pozytywnego Myślenia ma pomóc wszystkim przyjąć tę prawdę i uwierzyć, że wszystko zmierza we właściwym kierunku.

Cytat z artykułu Kalbi.pl

Pomysłodawczynią święta jest Kirsten Harrell – amerykańska psycholog, która od lat zajmuje się badaniem wpływu optymistycznego myślenia na zdrowie i proces leczenia. Według niej, pozytywne nastawienie może mieć ogromne znaczenie. Potwierdzają to badania naukowców – optymiści są mniej narażeni na depresję, wylewy, choroby serca czy nowotwór. Przyczynia się do tego fakt, że prowadzą oni zazwyczaj zdrowszy i bardziej aktywny tryb życia niż pesymiści.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nasze nastawienie do świata jest w dużej mierze rzeczą wyuczoną – często nieświadomie. Oznacza to więc, że mamy na nie wpływ i ciężką pracą możemy je zmienić.

Niech dzisiejszy dzień stanie się pretekstem do tego, aby zadbać zarówno o swoje zdrowie psychiczne, jaki i fizyczne. Pomocne w tym wyzwaniu mogą okazać się nasze poradniki m.in. „Siła i odporność psychiczna. Jak je wzmocnić? Poradnik i ćwiczebnik osobisty”„POMOC ku równowadze. Jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne”, bądź „Z czułością dla siebie. Co możemy zrobić, aby być zdrowszym i szczęśliwszym” (premiera już 10 marca).