Gdzie kupić nasz bestseller „Cyfrowa demencja” Manfreda Spitzera?

"Cyfrowa demencja"

Dostajemy od Was wiele zapytań o tytuł „Cyfrowa demencja” Manfreda Spitzera. Na Allegro egzemplarz (używany) osiąga horrendalne ceny, gdyż nie jest dostępny w ogólnej sprzedaży. Spieszymy więc z informacją, że książkę można zakupić w księgarni internetowej Literatura Inspiruje w cenie okładkowej – KLIKNIJ TUTAJ! 

Poniżej fragment artykułu dotyczącego książki z portalu „Moja socjologia”:

Badania naukowe ewidentnie potwierdzają, że wszechobecna cyfryzacja przyczynia się do obniżenia tempa rozwoju umysłowego dzieci, zaniku samodzielnego myślenia, obniżania wyników w nauce, niszczenia psychiki, ogłupiania. Utrudnia im osiągnięcie później sukcesu w dorosłym życiu, powoduje choroby i przyspiesza starzenie się organizmu. Na płaszczyźnie emocjonalnej, za zbyt częste przebywanie w cyfrowej iluzji płaci się straszną cenę, wpadając w samotność, wycofanie się z realnego życia, bezsenność, nieustanną dekoncentrację, depresję i zespół uzależnień od mediów elektronicznych. Ludzie mają potem nawet poważne problemy psychiczne i wielu popełnia samobójstwa. Do takich tragedii dochodzi nawet w przypadku dzieci. (…)
Kontrowersyjne i odważne tezy profesora Spitzera podzieliły opinię publiczną, polityków i fachowców na dwa antagonistyczne obozy. Przesłanie autora dla wielu z pewnością jest niewygodne, ponieważ konfrontuje ich z rzeczywistością i wymusza wyjście z wygodnej nieświadomości i zdanie sobie sprawy, że wraz z kupnem cyfrowych gadżetów zubażamy umysły swoje i swoich dzieci. Przecież śledzenie „przyjaciół” na Facebooku, czy „relaksacja” przy brutalnych grach komputerowych – jest nieuczciwe, nieetyczne i niezdrowe. Jedynym, kto na tym zyskuje są ci, którzy chcą na nas w ten sposób zarobić.

Cały artykuł – TUTAJ