„Kompetencje bez tajemnic” recenzja – Juniorowo.pl

Jakiś czas temu, miała miejsce premiera książki Daniela Hunzikera „Kompetencje bez tajemnic”. Jest to tytułu, który ma dodać szkołom odwagi, żeby przyjrzały się zmianom, przemyślały je i śmiało przystąpiły do dzieła. Nie chodzi tylko o stworzenie możliwości działania dzieciom i młodzieży, lecz także nauczycielom oraz dyrekcji szkół.

Poniżej fragment recenzji ze Elżbiety Manthey dla Juniorowo.pl:

Daniel Hunziker włącza się w dyskusję o konieczności zmian w edukacji zastanawiając się, czego społeczeństwo wymaga od szkoły, czego potrzebują od niej dzieci oraz co faktycznie szkoła – osoby zaangażowane w edukację – mogą dzieciom dać. Autor „Kompetencji bez tajemnic” idzie jednak dalej – ku konkretom, ku kompetencjom, które według wytycznych UNESCO dla edukacji w XXI wieku będą najważniejszymi edukacyjnymi celami. Książka jest instrukcją dla nauczycieli pokazującą, jak stosować w praktyce edukację zorientowaną na kompetencje. Okazuje się, że podejście to nie wymaga ani zmiany podstawy programowej, ani inwestycji w nowe narzędzia czy pomoce. Wymaga natomiast zrozumienia, czym są kompetencje i poznania każdej z nich oraz modyfikacji sposobu pracy z dziećmi.

Całość do przeczytania TUTAJ!
 
 

Kompetencje bez tajemnic

 
30 listopada 2018 r. w Warszawie odbędą się warsztaty metodyczne Daniela Hunzikera przy współudziale doktor Marzeny Żylińskiej. Więcej informacji TUTAJ! 
Serdecznie zapraszamy!