Konferencja „Dzieciństwo to nie wyścigi” – prelegenci cz.1

„Dzieciństwo to nie wyścigi” jest to nazwa wrześniowej konferencji, którą współorganizujemy wraz z Lektikonem, Budzącą Się Szkołą oraz Edukatorium. Wydarzenie będzie ważne nie tylko przez tematykę jaką porusza – wpływ szkolnej presji na zdrowie psychiczne dzieci, młodzieży i nauczycieli – lecz także przez ludzi, którzy będą ją współtworzyć. Pośród prelegentów znajdą się m. in. nasi autorzy: Michael Schulte-Markwort, Joachim Bauer, a także  Marek Kaczmarzyk.

Więcej informacji o konferencji „Dzieciństwo to nie wyścigi” można znaleźć na stronie: KLIKNIJ TUTAJ!

Z przyjemnością przedstawiamy pierwszego z naszych prelegentów:

Profesor dr hab. n. med. Michael Schulte-Markwort

Michael Schulte-Markwort - konferencja  „Dzieciństwo to nie wyścigi"

Wykład Michaela Schulte-Markworta o wypalonych dzieciach rozpocznie konferencję „Dzieciństwo to nie wyścigi”.

Po otrzymaniu specjalizacji z psychiatrii dzieci i młodzieży w Lubece, Markwort uzyskał dodatkowe kwalifikacje jako psychoterapeuta specjalizujący się w psychoanalizie i psychodramie. Stopień doktora habilitowanego zdobył w 1997 roku, wtedy też objął stanowisko profesora psychiatrii dzieci i młodzieży w Uniwersytecie w Hamburgu. Od 2004 roku jest dyrektorem medycznym Oddziału Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Kliniki Uniwersyteckiej w Hamburgu Eppendorfie (UKE) i Szpitala Dziecięcego w Altonie.

Do jego gabinetu przychodzi wiele rodzin, którym stara się pomóc. Jest wielokrotnie konfrontowany z problemami i potrzebami dzieci i młodzieży w codziennej pracy szpitalnej. W rozmowie z Agnieszką Korcz powiedział „Pięć lat temu zacząłem się zastanawiać, stając w obliczu coraz bardziej wyczerpanych dzieci w wieku szkolnym, czy kryteria związane z wypaleniem w dorosłym życiu nie mają zastosowań również do dzieciństwa. Na podstawie badań nad stresem w szkole, a także bazując na moim doświadczeniu klinicznym, sądzę, że wypalenie staje się poważnym problemem”.

Autor bestsellerowej książki „Wypalone dzieci. O presji osiągnięć i pogoni za sukcesem” ( Wydawnictwo Dobra Literatura, 2017). Podczas konferencji będzie miała premierę jego druga książka, w której porusza problem wielu zaburzeń występujących u dzieci, jak agresja, lęki, fobie, czy depresja.

 

Co tydzień będziemy prezentować kolejnych prelegentów wrześniowej konferencji  „Dzieciństwo to nie wyścigi” .

Serdecznie zapraszamy!