Konferencja „Dzieciństwo to nie wyścigi” – prelegenci cz.2

Dzieciństwo to nie wyścigi - Kicińska

Powoli zbliżamy się do konferencji „Dzieciństwo to nie wyścigi”. Przypominamy, że wydarzenie dotyczyć będzie wpływu szkolnej presji na zdrowie psychiczne dzieci, młodzieży, a także nauczycieli.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy 21 września na godzinę 10.00 do Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie. W celu rejestracji i zakupu biletu KLIKNIJ TUTAJ!

W ubiegłym tygodniu przedstawiliśmy Państwu pierwszego z prelegentów wrześniowej konferencji „Dzieciństwo to nie wyścigi” – dra Michaeal Schulte-Markworta. Dzisiaj pragniemy zaprezentować kolejnego referenta, a właściwie referentkę.

Lucyna Kicińska

Dzieciństwo to nie wyścigi - Lucyna Kicińska

Podczas konferencji „Dzieciństwo to nie wyścigi” drugi wykład poprowadzi Lucyna Kicińska. Jego tytuł brzmi:  „Wciąż udaję” – wpływ presji na życie nastolatków na podstawie doświadczeń Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111.

Absolwentka Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studium Terapii Narracyjnej. Od 2008 roku związana z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, gdzie pełni funkcję koordynatorki Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 oraz Telefonu dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci 800 100 100. Członkini Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego oraz Zespołu roboczego ds. prewencji samobójstw i depresji przy Radzie ds. Zdrowia Publicznego MZ. Autorka narzędzi edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Prowadzi szkolenia profesjonalistów z zakresu świadczenia pomocy przez telefon i online, ryzykownych zachowań seksualnych dzieci i młodzieży, profilaktyki i interwencji w sytuacji przemocy rówieśniczej oraz wsparcia młodych osób w sytuacji kryzysu psychicznego.