Konferencja „Dzieciństwo to nie wyścigi” – prelegenci cz.6

Dzieciństwo to nie wyścigi - Marzena Żylińska

Niecałe trzy tygodnie przed konferencją „Dzieciństwo to nie wyścigi”, pragniemy przedstawić Państwu ostatniego prelegenta. Zanim jednak to nastąpi, serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji – 21 września 2019 r., w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Zapisy można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia – KLIKNIJ TUTAJ! Wspólnie dowiemy sięjak szkolna presja wpływa na zdrowie psychiczne dzieci, młodzieży i nauczycieli” i co możemy zrobić, aby jej zapobiec.
Ostatnią prelegentką wrześniowej konferencji „Dzieciństwo to nie wyścigi” będzie doktor Marzena Żylińska. Poprowadzi ona wykład pt.: „Przemoc emocjonalna. Nie ma dzieci, są ludzie. Dlaczego wciąż nie wierzymy Korczakowi i jakie są tego skutki”.

Marzena Żylińska

„Dzieciństwo to nie wyścigi” - żylińska

Doktor nauk humanistycznych, specjalność metodyka. Zajmuje się neurodydaktyką, metodyką oraz twórczym wykorzystaniem nowych technologii w edukacji. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli, tworzy materiały dydaktyczne, jest autorką książek i licznych artykułów. Przez wiele lat kształciła przyszłych nauczycieli i prowadziłam seminaria metodyczne, obecnie jest zaangażowana w ruch Budzących Się Szkół. Od wielu lat zajmuje się również tworzeniem materiałów dydaktycznych umożliwiających uczniom rozwijanie kreatywności, autonomii i krytycznego myślenia.
Marzy o szkołach, do których i uczniowie i nauczyciele chodzą z radością. Wierzy, że wszystko jest możliwe, o ile sami uwierzymy, że mamy wpływ na to, jak wygląda świat wokół nas.