Spotkanie z doktorem Markiem Kaczmarzykiem!

Spotkanie z doktorem Markiem Kaczmarzykiem otworzy cykl wykładów i rozmów z cenionymi ekspertami w ramach programu „Nadmorskie Inspiracje. Rodzice i nauczyciele sprzymierzeńcami”.

Nauczycielu, zaproś rodziców ze swojej klasy, abyście wspólnie mogli wysłuchać wykładu. Rodzicu, zaproś nauczyciela swojej pociechy. Podejście pełne wzajemnych pouczeń i pretensji nie służy dzieciom. Dlatego tak ważne jest zrozumienie drugiej strony, otwarcie na dialog i właściwa komunikacja. Wspólnie zmieniajmy szkolną rzeczywistość.

Temat wykładu doktora Marka Kaczmarzyka:
Jeśli chcemy zrozumieć dziecko (ucznia), musimy zrozumieć jego wyjątkowość.

Mechanizmy, które sprzyjają różnorodności, są wpisane w rozwój człowieka. Mierząc wszystkich jedną miarą, narażamy się na straty, których nie można będzie odrobić. Dla dzieci oznacza to nieodkryte talenty, brak motywacji i przekonanie, że inny sposób myślenia to ich problem. Dla nas wszystkich może stać się przyczyną porażki w przyszłości, kiedy zabraknie ludzi myślących w nietypowy sposób, zdolnych rozwiązać problemy, których dzisiaj nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić.

Forma bezpłatna. Dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc dlatego w celu potwierdzenia swojego uczestnictwa należy wypełnić formularz dostępny pod linkiem, na stronie ODN: http://bit.ly/2r38P0u

Więcej informacji i program spotkania na stronie wydarzenia (TUTAJ!)

Do zobaczenia!