Piotr Adamczyk zapowiada dominację kobiet

Z Piotrem Adamczykiem, autorem książki „Pożądanie mieszka w szafie” rozmawia Paweł Szygulski

Nazywa się tak samo, jak aktor, który zagrał papieża. Zamiast jednak występować w spektaklach teatralnych, wolał je reżyserować. Opublikował też setki reportaży i felietonów m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce i we Wprost. Przez kilka lat piastował też stanowisko redaktora naczelnego we wrocławskim „Słowie Polskim”. Najnowsze jego dzieło to książka, którą chce zachęcić mężczyzn do bardziej otwartego wyrażania uczuć a zarazem skłonić czytelników do refleksji nad słabą kondycją moralną dzisiejszych mediów.

MenStream.pl: Ma Pan więcej szczęścia, niż Pana książkowy bohater, choć obaj nazywacie się tak samo. On nie mógł odnaleźć swojego nazwiska wśród pierwszych stu wyników wyszukiwarki internetowej. Pan jest na miejscu 17.

Piotr Adamczyk: To znaczy, że jednak napisanie książki coś dało (śmiech).

MenStream.pl: W książce był to poważny problem. Cały internet opanował Piotr Adamczyk – aktor, o którym wszyscy wiedzą, że zagrał papieża. Pan też ma na co dzień problem z tą zbieżnością imienia i nazwiska?

Piotr Adamczyk: Nie, właściwie takiego problemu nie mam. Choć ta zbieżność stwarza czasem zabawne i wręcz anegdotyczne sytuacje. Historia na początku książki, z hotelem w Międzyzdrojach, jest prawdziwa. Chciałem tam pojechać odpocząć, nie mając świadomości, że akurat będzie tam wtedy festiwal gwiazd. Zadzwoniłem do hotelu, żeby zarezerwować miejsce, ale pani recepcjonistka powiedziała mi, że szanse są marne. Poprosiła jednak o moje dane na wypadek, gdyby ktoś zrezygnował z rezerwacji. Gdy usłyszała, że nazywam się Piotr Adamczyk od razu się ożywiła i spytała czy to ten Piotr Adamczyk. Odpowiedziałem twierdząco. Dużo wtedy publikowałem jako dziennikarz i myślałem, że skojarzyła mnie z moimi tekstami. Rezerwację dostałem bez problemu, przyjechałem i spotkałem zdumione miny. Wszyscy spodziewali się znanego aktora, który zagrał papieża, a tymczasem przyjechał jakiś przypadkowy facet z Wrocławia i zajął miejsce obok pokojów tak znanych aktorów, jak Magdalena Cielecka i Adam Hanuszkiewicz.

MenStream.pl: Można więc powiedzieć, że Pan na tej zbieżności nazwisk wręcz zyskuje.

Piotr Adamczyk: To była jedyna tak efektowna sytuacja. Na co dzień skutki tej zbieżności ograniczają się raczej do zdziwionych spojrzenia kasjerek w sklepach, gdy biorą do ręki moja kartę kredytową i odczytują imię i nazwisko. Często mówią: O, to jak ten aktor. Niemniej, to nie jest nic uciążliwego. Tożsamość tego drugiego Piotra Adamczyka mnie nie prześladuje.

Pełny teksty wywiadu dostępny pod adresem:MenStream.pl

 

 

Autor: Adamczyk Piotr

Pożądanie mieszka w szafie

Wydawca: Dobra Literatura
ISBN: 978-83-933290-9-0
Data premiery: 17 września 2012 r.
Liczba stron : 289
Format : 14,5×20,5 cm
Okładka : miękka ze skrzydełkami