Konferencja „Dzieciństwo to nie wyścigi” – prelegenci cz.3

Dzieciństwo to nie wyścigi - Bauer

Konferencja „Dzieciństwo to nie wyścigi” już tuż, tuż! Z tej okazji przegniemy przedstawić Państwu kolejnego prelegenta:  prof. Joachima Bauera. Podczas konferencji poprowadzi wykład pt. „Ochrona zdrowia nauczycieli poprzez wzmacnianie kompetencji społecznych i komunikacyjnych”.

Joachim Bauer

„Dzieciństwo to nie wyścigi” - Joachim Bauer

Profesor dr nauk medycznych, neurobiolog, lekarz, psychiatra i psychoterapeuta, wykłada i prowadzi badania na Uniwersytecie we Fryburgu. Za swoją pracę badawczą otrzymał prestiżową nagrodę Organon Niemieckiego Towarzystwa Psychiatrii Biologicznej. Autor licznych publikacji i książek popularnonaukowych.

W swojej pracy naukowej Bauer szczególną uwagę poświęca badaniu czynników wpływających na stan zdrowia i kondycję psychiczną nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Od 2013 r. kieruje zakrojonym na szeroką skalę 4-letnim projektem badawczym dotyczącym m.in. wpływu uważności (MBSR) na efekty uczenia się i nauczania. Jest założycielem i dyrektorem Instytutu Zdrowia Pracowników Szkolnictwa w Monachium. Kieruje zainicjowanym przez rząd Bawarii Programem Profilaktyki Zdrowotnej Nauczycieli. W 2013 r. prestiżowy niemiecki magazyn polityczny Cicero uznał Bauera za jednego z najbardziej wpływowych intelektualistów obszaru niemieckojęzycznego.
Nakładem Wydawnictwa Dobra Literatura ukazały się następujące książki Bauera: „Granica bólu” oraz „Co z tą szkołą”.

Wszystkich zainteresowanych konferencją „Dzieciństwo to nie wyścigi” serdecznie zapraszamy 21 września na godzinę 10.00 do Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie. W celu rejestracji i zakupu biletu KLIKNIJ TUTAJ!